Bộ lưu điện UPS APC SRC6000XLICH 6KVA/4200W online
  • Đăng ngày 18-01-2019 02:31:10 AM - 878 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: APC SRC6000XLICH 6KVA/4200W
  • APC SRC6000XLICH 6000VA 4200W Built-in 12V5AH 16-section external 192VDC battery pack online host
    Tình trạng sản phẩm:
    Parameter specification
    Output
    Output power capacity
    4800 watts / 6000 VA
    Maximum configurable power
    4800 watts / 6000 VA
    Rated output voltage
    230V
    Output voltage adjustable range
    Can be set to 220, 230 or 240 output voltage
    Full load efficiency
    90.0%
    Output voltage distortion
    Less than 3%
    Output frequency (synchronized with the main frequency)
    50/60 Hz +/- 3 Hz user adjustable +/- 0.1
    Other output voltage
    Crest factor
    03:01
    Topology
    Double conversion online
    Waveform type
    Sine wave
    Output connection
    (1) Hard Wire 3-wire (HN + G)
    bypass
    Built-in bypass
    Input
    Rated input voltage
    230V
    Input frequency
    40 - 70 Hz (automatic sensing)
    Input terminal type
    Hard Wire 3 wire (1PH+N+G)
    Operating voltage range
    160 - 280V
    Adjustable input voltage range
    100 - 280V
    Other input voltage
    Maximum input current
    37A
    Input breaker capacity
    40.0 A
    Battery and running time
    battery model
    VRLA
    Available battery module slot
    1
    Typical charging time
    3 hours
    Communication and management
    Interface port
    DB-9 RS-232, SmartSlot slot
    Number of smart slots available
    1
    control panel
    Audible alarm
    Alarm when the mains is out of power: Special low battery alarm overload continuous tone alarm
    Emergency shutdown
    Optional
    Surge protection and filtering
    Surge suppression energy
    420 joules
    filter
    Multi-stage noise filter in accordance with UL1449
    Physical index
    high
    440.00 mm
    width
    177.00 mm
    deep
    678.00 mm
    Equipment installation effective height
    4U
    net weight
    55.00 KG
    Shipping weight
    73.00 KG
    Transport height
    456.00 mm
    Transport width
    600.00 mm
    Transport length
    800.00 mm
    colour
    black
    Number of products per shipping pallet
    surroundings
    working environment
    0 - 40 °C
    Working relative humidity
    0 - 95%
    Operating height
    0-3000 meters
    storage temperature
    -20 - 50 °C
    Storage relative humidity
    0 - 95%