Bộ nạp ắc quy /charging module Emerson ER22010/T 10A
  • Đăng ngày 04-09-2018 11:07:39 AM - 1737 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: Emerson ER22010/T 10A
  • ER22010/T charging module (air-cooled series - three-phase) Features:
    1, three-phase three-wire voltage input, three-phase current balance
    2, ultra-wide input voltage range (323 ~ 475V), adapt to the power grid capability
    3, unique lack of phase-limited power (half-load) output design, a wider range of use
    4 Sampling active power factor correction technology, high power factor, low harmonic content
    5, increased fault code display, convenient fault checking
    6, soft switching technology, high efficiency, good electromagnetic compatibility
    7. DSP digital control technology, CAN bus Communication interface, high power density design
    8, can be plugged and unplugged, online maintenance, convenient and fast
    10, ultra-wide operating temperature range, environmental adaptability
    Tình trạng sản phẩm:
    Emerson module ER22010/T, ER11020/T: input voltage (V): 323 ~ 475 (three-phase three-wire), input current (A) ≤ 10, AC input frequency (Hz): 45 ~ 65, efficiency ≥ 93%, power Factor ≥ 0.92, input total harmonic content ≤ 30%, output voltage range (V): 220Vdc series: 176 ~ 320, 110Vdc series: 88 ~ 160 (ER11040T5: 64 ~ 160Vdc), rated output current (A): 10, Maximum output current (A) 11, soft start time (S) 3 ~ 8, output constant current range 10% ~ 110%, steady flow accuracy ≤ ± 0.5%, ripple coefficient ≤ 0.1%, voltage regulation accuracy ≤ ± 0.5% , current sharing unbalance ≤ ± 5%, (typical value 3%, 50% ~ 100% rated load), acoustic noise (dB) <55, protection characteristics, output short circuit protection: 110% Ir, self-recoverable, output Overvoltage protection: no output after protection, non-recoverable, output undervoltage protection: output after protection, recoverable, input overvoltage protection: no output after protection, recoverable, input undervoltage protection: no output after protection, recoverable , lack of phase protection: limited power half-load output, over-temperature protection: no output after protection, can be restored Fan temperature control: temperature and current jointly control fan rotation, safety regulations: meet EN60950-1 and GB/T19826-2005 requirements, EMC: meet EN55022 Class A and GB/T19826-2005 requirements, RoHS: comply with EU and China RoHS directives , MTBF (h) > 300,000, working temperature (°C), -40 ~ +65, storage temperature (°C): -25 ~ +65, relative humidity ≤ 95%, atmospheric pressure (kPa): 70 ~ 106, Mechanical parameters, dimensions (height x width x depth) (mm): 178 × 88 × 315, weight (kg): 6, cooling method: air-cooled, dust-proof design,charging module ER22010/T, ER11020/T, etc. Advanced phase-shifting resonant high-frequency soft-switching power supply technology and air-cooling heat-dissipation design, using built-in CPU distributed control method, stable and reliable operation, CE safety and electromagnetic compatibility standards certification, through national and industrial product type inspection