Cảm biến từ Turck BI15U-CP40-FDZ30X2
  • Đăng ngày 09-05-2018 10:40:15 AM - 1136 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: BI15U-CP40-FDZ30X2
  • Inductive sensor
      • Rectangular, height 40 mm
      • Variable orientation of active face in 9 directions
      • Plastic, PBT‐GF30‐V0
      • High luminance corner LEDs
      • Optimum view on supply voltage and switching state from any position
      • Factor 1 for all metals
      • Protection class IP68
      • Resistant to magnetic fields
      • Extended temperature range
      • High switching frequency
      • AC 2-wire, 20…250 VDC
      • DC 2-wire, 10…300 VDC