XILANH KHÍ FESTO ADN-40-30-A-P-A
Đăng ngày 18-04-2018 04:29:10 PM - 3001 Lượt xem
Mã sản phẩm: ADN-40-30-A-P-A
FESTO DOUBLE ACTION PNEUMATIC COMPACT CYLINDER 40MM BORE, 30MM STROKE
| Attribute | Value |
| Stroke | 30mm |
| Bore | 40mm |
| Action | Double |
| Manufacturer Series | ADN |
| Rods | Single |
| Force at 7 bar | 686 (Retracting) N @ 6 bar, 754 (Advancing) N @ 6 bar |
| Port Connection | M10 x 1.25 |
| Dimensions | 54.5 x 54.5 x 51.1mm |
| Length | 54.5mm |
| Width | 54.5mm |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Height | 51.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Stroke Interval Weight | 37 g @ 10 mm Stroke |
| Test Weight | 346 g @ 0 mm Stroke |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Attribute | Value |
| Stroke | 30mm |
| Bore | 40mm |
| Action | Double |
| Manufacturer Series | ADN |
| Rods | Single |
| Length | 54.5mm |
| Width | 54.5mm |
| Height | 51.1mm |