Đồng hồ hiển thị nhiệt đô đa kênh, XMD52216, XMD52208, XMD50208
  • Đăng ngày 08-08-2019 04:21:06 PM - 2114 Lượt xem
  • Mã sản phẩm: XMD52216, XMD52208, XMD50208
  • ★ Scope of application
    Tình trạng sản phẩm:
    dce6fb062d41ca1f9350
    ★
    Scope of application
    ★ Features
    ※ Universal input signal
    l       Thermal resistance: Pt100, Pt100.0, Pt10, Cu50, Cu100.
    l       Standard signal: 0-10mA, 4-20mA, 0-5V, 1-5V, linear or square signal.
    l       Other special customized non-standard input signals.
    ※ Single-chip intelligent
    l       All parameters can be set by pressing the button.
    ※ Alarm relay
    l       “Common” alarm: The relay will act as long as any channel generates an alarm.
    l       Each channel alarm value and alarm hysteresis can be set separately.
    ※ With RS485/ RS232/Modem isolated communication interface
    ※ With serial print port, it can be used with our PRN5000 disk printer.
    l       DT501:1-8 channel upper and lower limit alarm control output expansion box.
    l       DT502: 9-16 channel upper and lower limit alarm control output expansion box.
    l       DT503: 1-16 channel upper limit alarm control output expansion box.
    l       DT504: 1-16 channel lower limit alarm control output expansion box.
    ★ XMD5000 series / DT500 series selection table
    Spectrum
    Description
     XMD
    Multi-channel inspection instrument
    Design sequence
    5
    Switching power supply
    Control type
    0
    Without control alarm
    1
    With a common upper or lower alarm output
    With common upper and lower alarm output
    With each road, lower limit alarm output (with DT500)
    input signal
    Types of
    1
    Adapter thermocouple
    2
    Adapter thermal resistance
    3
    Adapter Hall Transmitter
    4
    Adapted to remote pressure gauge
    5
    Adapt DC 0~10mA input
    6
    Adapt DC 4~20mA input
    7
    Adapt to DC 0~5V input
    8
    Adapt to DC 1~5V input
    U
    Universal index number input
    Input
    Number of channels
    08
    Eight channels
    16
    Sixteen channels
    twenty four
    Twenty-four channels
    external structure
    Types of
    160×80×150mm horizontal table
    V
    80×160×150mm vertical table
    F
    Unable to enter universal index number
    96×96×110mm square meter (only 8 channels have this option)
    Power supply
    Power supply 220VAC
    D
    Power supply 24VDC